W USA trzecia z rzędu sesja wzrostowa

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-02-2008, 00:00

Sesje na amerykańskich giełdach były reżyserowane wczoraj przez dane makro oraz prezydenta Busha, który podpisał ustawy o nadzwyczajnych posunięciach, mających zapobiec recesji.

Inwestorzy i analitycy wyczekiwali przede wszystkim na publikację informacji o sprzedaży detalicznej w styczniu. Dało to spory impuls popytowi, który trzecią sesję z rzędu (najdłuższa seria w tym roku) podbijał wartości giełdowych indeksów. Zachowanie graczy może nieco dziwić, zważywszy na fakt, że znaczący udział w dodatniej dynamice sprzedaży miały ogromne zniżki i przeceny, jakie przeprowadziły największe sieci handlowe.

Nastroje na rynku technologicznym, po wtorkowym załamaniu, poprawił Applied Materials. Spółka pochwaliła się wzrostem zamówień na maszyny wykorzystywane przez producentów ekranów LCD, co ma zrekompensować niższy popyt ze strony wytwórców półprzewodników.

Na rynku tradycyjnych blue chipów dobrze wiodło się koncernom paliwowym. Drożejąca ropa i dane o wysokim poziomie sprzedaży benzyn wsparły kwotowania m.in. Exxon Mobil i Chevrona.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane