W USA uchwalono prawo pozwalające wyrzucić chińskie spółki z giełdy

opublikowano: 03-12-2020, 08:01

Amerykańska Izba Reprezentantów uchwaliła prawo, które pozwala usunąć z giełdy chińskie spółki niestosujące się w pełni do obowiązujących w kraju reguł dotyczących audytu, informuje Reuters.

Prawo przyjęto jednogłośnie. Już w maju przyjął je Senat. Wejście ustawy w życie zależy już tylko od podpisu prezydenta Donalda Trumpa.

Choć prawo dotyczy notowanych na giełdach w USA spółek z wszystkich krajów, to wiadomo, że chodzi głównie o chińskie, wobec których dotychczas stosowano taryfę ulgową w sprawie audytu, uznając iż wystarczy przeprowadzony w Chinach. Obecnie będą musiały poddać się także audytowi w USA. Jeśli nie zrobią tego przez kolejne trzy lata, nie będą mogły być notowane na amerykańskich giełdach. Przyjęta ustawa nakazuje także zagranicznych spółkom ujawnienie, czy są kontrolowane przez rządy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane