W USA wciąż dominują niewielkie zmiany kursów

(Marek Druś)
opublikowano: 07-02-2006, 16:45

Giełdy w USA zaczęły sesje niewielkimi zmianami indeksów i sytuacja niewiele się dotychczas zmieniła. Spadek notowań ropy poprawił nastroje, ale inwestorzy czekają na najnowsze dane o zapasach paliw w USA.

Giełdy w USA zaczęły sesje niewielkimi zmianami indeksów i sytuacja niewiele się dotychczas zmieniła. Spadek notowań ropy poprawił nastroje, ale inwestorzy czekają na najnowsze dane o zapasach paliw w USA.

Zgodnie z oczekiwaniami, z poniedziałku na wtorek władze General Motors zdecydowały o obniżeniu o połowę dywidendy spółki, aby zachować gotówkę. W handlu przedsesyjnym podbiło to mocno kurs koncernu. Początek sesji był już jednak mniej udany. Akcje GM tanieją o ok. 0,3 proc. O 4 proc. idzie w górę kurs Walt Disney Co. Koncern przedstawił lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne. Zdecydował także o sprzedaży aktywów radiowych wartości 2,7 mld USD. Mocno tanieją akcje Toll Brothers. Jedna z największych w USA spółek budowlanych obniżyła liczbę domów, które planuje wybudować w tym roku. Na rynku spółek technologicznych o ok. 1 proc. rośnie kurs Cisco System. Blue chip sektora sieciowego ma przedstawić po zakończeniu sesji wyniki kwartalne.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W USA wciąż dominują niewielkie zmiany kursów