W USA wzrosty, DJIA wrócił ponad 13.000 pkt.

opublikowano: 13-11-2007, 16:04

Sesje w USA zaczęły się wzrostem wartości indeksów. Dow Jones zyskał w pierwszych minutach sesji ponad 100 pkt. wracając ponad poziom 13000 pkt.

Giełdy w USA spadały przez cztery dni. Inwestorzy uznali, że przecena poszła za daleko. Od początku wtorkowej sesji przeważa popyt. Dow Jones wrócił powyżej 13000 pkt. Pomaga w tym duży wzrost notowań Wal-Mart Stores. Największy w USA detalista poinformował o lepszych niż oczekiwano wynikach kwartalnych i przedstawił optymistyczne prognozy. W ich realizacji mają pomóc obniżki cen ponad 15 tys. produktów i wcześniejsze niż w latach ubiegłych rozpoczęcie świątecznego sezonu sprzedaży.

Na rynku technologicznym ciekawie zapowiadając się notowania Apple. Akcje producenta smartfona iPhone drożały po wiadomości, że umowa zawarta przez spółkę z China Mobile da jej dostęp do rynku komórkowego liczniejszego niż cała Unia Europejska. Inwestorzy kupowali także akcje Yahoo!. CIBC podwyższył ich rekomendację wskazując, że 21 proc. przecena w ciągu ostatnich pięciu sesji poszła za daleko. Analitycy wskazali też na rosnącą wartość pakietu udziałów chińskiego portalu Alibaba.com, który należy do Yahoo!.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane