W USA wzrosty dzięki danym o PKB

29-03-2007, 16:00

Sesje w USA rozpoczęły się wzrostem indeksów. Po trzech dniach spadków wsparcie nadeszło w postaci lepszych niż oczekiwano danych o wzroście PKB w IV kwartale i niższej niż pierwotnie szacowano inflacji w tym samym okresie.

Ekonomiści nie spodziewali się rewizji szacunków PKB USA, tymczasem wzrósł on o 2,5 proc., a nie o 2,2 proc. jak wcześniej podawano. Podobnie było z indeksem inflacji PCE. Wielkiej różnicy zrewidowane dane nie robią, ale rynek czekał na jakikolwiek pozytywny sygnał, aby odbić się od dna.

Drożeją akcje Intela. Inwestorzy czekają na dobre wiadomości ze spotkania władz spółki z analitykami, do którego doszło w środę. Rośnie kurs Citigroup, który zapowiedział podwojenie liczby oddziałów w Chinach. Drożeją akcje Boeinga, który sprzedał największej linii lotniczej w Kolumbii samoloty za ok. 1,5 mld USD.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W USA wzrosty dzięki danym o PKB