W USA wzrosty dzięki dobrym danym i wynikom spółek

(Marek Druś)
18-04-2006, 16:58

Na giełdach w USA przewagę ma popyt. Wartość indeksów rośnie od początku sesji. To zasługa danych o cenach produkcji w marcu, które osłabiły obawy wzrostu inflacji. Dodatkową zachętą są bardzo dobre wyniki kwartalne liczących się spółek.

Na giełdach w USA przewagę ma popyt. Wartość indeksów rośnie od początku sesji. To zasługa danych o cenach produkcji w marcu, które osłabiły obawy wzrostu inflacji. Dodatkową zachętą są bardzo dobre wyniki kwartalne liczących się spółek.

Ceny produkcji wzrosły w marcu o 0,5 proc., ale przez drożejącą benzynę. W ujęciu bazowym wzrosły tylko o 0,1 proc., dwukrotnie mniej niż oczekiwano. Rynek uznał, że to zmniejsza ryzyko wzrostu inflacji i stóp procentowych. Rekordowe notowania ropy nie zrobiły w USA tak dużego wrażenia jak w Europie. Inwestorzy czekają na najnowsze dane o zapasach.

Przed sesją dobrymi wynikami pochwalił się m.in. Merrill Lynch. Ostatnia z dużych spółek z Wall Street, która przedstawiła wyniki kwartalne, poinformowała o wyższym zysku niż oczekiwano i o rekordowych przychodach. Wyższe od prognozowanych okazał się również kwartalny zysk Johnson & Johnson i Pepsi Bottling.

Spada kurs Symantec. Producent oprogramowania antywirusowego został wezwany przez urząd podatkowy do zapłacenia ok. 1 mld USD zaległych podatków. To skutek przejęcia przez niego w ubiegłym roku Veritas Software.

Tanieją akcje Wells Fargo. Piąty amerykański bank osiągnął zysk na akcję o zaledwie 1 centa niższy od prognoz.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W USA wzrosty dzięki dobrym danym i wynikom spółek