W USA wzrosty dzięki dobrym sygnałom z innych rynków

opublikowano: 08-03-2007, 16:09

Sesje w USA zaczęły się wzrostami indeksów. Nastroje na Wall Street poprawiły przede wszystkim dobre wieści z innych giełd.

Inwestorzy analizowali dane o lutowej sprzedaży największych detalistów. Lekko drożały akcje Wal-Mart i Federated Department Stores. W górę szedł kurs Citigroup. To efekt informacji o kolejnym planowanym przez największą spółkę finansową świata przejęciu na rynku azjatyckim. Rekordowo taniały akcje Hollis-Eden, którego lek nie zdobył akceptacji Urzędu ds. Żywności i Leków.

Inwestorzy czekają na piątkowe dane z rynku pracy. W czwartek Departament Pracy poinformował, że liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła o 10 tys. i wynosiła w tygodniu kończącym się 3 marca 328 tys. Czterotygodniowa średnia ruchoma tej liczby jest obecnie najwyższa od października 2005 roku. Ekonomiści oceniają, że to skutek osłabienia koniunktury na rynku nieruchomości. W środę ADP poinformowało z kolei, że firmy stworzyły w lutym najmniej miejsc pracy od lipca 2003 roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA wzrosty dzięki dobrym sygnałom z innych rynków