W USA wzrosty dzięki dobrym wynikom kwartalnym

(Marek Druś)
opublikowano: 11-10-2005, 16:35

Sesje na amerykańskich giełdach rozpoczęły się wzrostami. Do kupna akcji zachęcają dobre wyniki kwartalne spółek. Inwestorzy czekają na ujawnienie notatek z wrześniowego posiedzenia FOMC, licząc na odczytanie sygnałów dotyczących ruchów stóp procentowych.

Sesje na amerykańskich giełdach rozpoczęły się wzrostami. Do kupna akcji zachęcają dobre wyniki kwartalne spółek. Inwestorzy czekają na ujawnienie notatek z wrześniowego posiedzenia FOMC, licząc na odczytanie sygnałów dotyczących ruchów stóp procentowych.

Wyniki kwartalne Alcoa, pierwszego blue chipa, który je przedstawia w obecnym „sezonie”, okazały się lepsze niż oczekiwano. Rynek uczcił to ponad 2 proc. wzrostem kursu spółki. Tak samo działo się w przypadku Genentech. Spodziewając się kolejnych dobrych wiadomości rośnie kurs Apple. Spółka przedstawi wyniki po wtorkowej sesji, a w środę ma zaprezentować nowy produkt. Mówi się, że będzie to iPod umożliwiający odtwarzanie plików wideo.

Rósł wyraźnie kurs General Motors. Wczoraj jego kurs spadł o 10 proc. w związku z obniżeniem ratingu kredytowego i bankructwem Delphi. NYSE zawiesiła notowanie tego ostatniego po tym, gdy jego kurs po 70 proc. przecenie w poniedziałek spadł do 36 centów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane