W USA wzrosty, pomaga wyższy niż oczekiwano NAPM Chicago

31-05-2007, 16:00

Sesje w USA rozpoczęły się niewielkim wzrostem indeksów. Dane o zaledwie 0,6 proc. wzroście PKB w I kwartale nie wystraszyły inwestorów, bo okazały się minimalnie niższe od prognozy ekonomistów.

Tempo wzrostu gospodarczego wyniosło w USA w I kwartale 0,6 proc., podał Departament Handlu, przedstawiając drugie z trzech przybliżeń wyniku. Pod koniec kwietnia szacował je na 1,3 proc. Ekonomiści prognozowali, że w I kwartale wzrost gospodarczy wyniósł 0,7 proc. W IV kwartale PKB USA wzrósł o 2,5 proc.

Opublikowany już w trakcie sesji indeks NAPM-Chicago, obrazujący aktywność biznesu w regionie Chicago, okazał się lepszy niż oczekiwano, co poprawiło nastroje. Jego wartość wzrosła do 61,7 proc. wobec 52,9 proc. w kwietniu. Ekonomiści prognozowali, że wyniesie 54 proc. Wartość powyżej 50 proc. oznacza, że więcej firm rozwija działalność niż ją ogranicza.

W pierwszej fazie sesji drożeją akcje A.G. Edwards, którego za 6,8 mld USD przejmie bank Wachovia. To największe w USA przejęcie domu maklerskiego od ponad siedmiu lat. Wiadomość o przejęciu wywołała także wzrost notowań Ceridian, spółki zajmującej się poszukiwaniem pracowników i pośrednictwa w zatrudnieniu. Za 5,3 mld USD kupią ją Thomas H. Lee Partners i Fidelity National Financial.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W USA wzrosty, pomaga wyższy niż oczekiwano NAPM Chicago