W USA wzrosty, rynek czeka na wynik posiedzenia FOMC

20-03-2007, 21:14

Na giełdach w USA panowały we wtorek dobre nastroje. S&P500 zyskał 0,6 proc. i zanotował największy dwudniowy wzrost od  września. Dow Jones kończył dzień 0,5 proc. zwyżką. Nasdaq wzrósł o 0,58 proc.

Wtorkowe wzrosty to zasługa wiadomości z rynku nieruchomości. Liczba rozpoczętych budów domów wzrosła w lutym o 9 proc. i okazała się wyższa niż oczekiwano. W styczniu spadła o 13 proc. i była najniższa od dziewięciu lat. Pesymiści wprawdzie wskazywali, że liczba wniosków o zezwolenie na budowę okazała się w ubiegłym miesiącu o 2,5 proc. niższa niż rok wcześniej, ale rynek to zignorował.

Inwestorzy czekają na zakończenie rozpoczętego we wtorek dwudniowego posiedzenia FOMC. Nikt nie wierzy w zmianę stóp procentowych. Jak zwykle rynek będzie szukał w uzasadnieniu decyzji sygnałów, które mogą pomóc określić perspektywę oczekiwanej obniżki kosztów kredytu.

Liderem wzrostów była we wtorek branża stalowa. Goldman Sachs wywołał popyt na akcje m.in. U.S. Steel, Nucor i Steel Dynamics informując, że zapasy stali spadają co może spowodować wzrost jej cen. Rekordowo zdrożały akcje Palm. Pojawiły się plotki, że przejęciem spółki zainteresowane są Nokia i Motorola.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W USA wzrosty, rynek czeka na wynik posiedzenia FOMC