W USA wzrosty w oczekiwaniu na przyjęcie Planu Paulsona

MD
25-09-2008, 16:03

Nastroje amerykańskich inwestorów poprawiły się. Rośnie wiara, że „Plan Paulsona” zostanie w najbliższych dniach przyjęty przez Kongres.

Początek czwartkowych notowań przebiegał pod znakiem wzrostów. Po kwadransie handlu wartość średniej Dow Jones rosła o 122 pkt. (1,1 proc.). Podobne procentowe wzrosty notowały S&P500 i Nasdaq. Z ostatnich informacji wynika, że przedstawiciele rządu uzgodnili główne sporne kwestie z reprezentantami Kongresu. Drożeją akcje banków, które maja najbardziej skorzystać realizacji „Planu Paulsona”. O ok. 4 proc. rosły kursy Bank of America, Citigroup i JP Morgan. Akcje Washington Mutual zaczęły sesję ponad 15 proc. wzrostem po pojawieniu się pogłosek, że fundusze private equity planują przejęcie największej amerykańskiej kasy oszczędnościowo-pożyczkowej. Dość szybko pojawili się jednak chętni do skonsumowania tego wzrostu i kurs WaMu zaczął spadać. W grupie taniejących spółek znalazł się także General Electric. Koncern obniżył o ok. 15 proc. prognozę tegorocznych zysków. Wstrzymał również wykup akcji aby utrzymać najwyższy rating, istotny dla jego spółek finansowych.
Dane makro nie wspierają wzrostów na rynkach akcji. Departament Pracy poinformował, że liczba nowych bezrobotnych sięgnęła 493 tys. i jest największa od września 2001 roku, krótko po ataku na WTC. Rynek oczekiwał, że będzie ich 445 tys. Gorsze niż oczekiwano okazały się także dane o sprzedaży nowych domów i zamówienia na dobra trwałe.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA wzrosty w oczekiwaniu na przyjęcie Planu Paulsona