Czytasz dzięki

W USA znów rekordowo niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego

opublikowano: 18-06-2020, 16:39

Już czwarty raz od początku pandemii oprocentowanie kredytu hipotecznego w USA ustanawia nowe historyczne minimum.

Średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego spadło do 3,13 proc. z 3,21 proc. w poprzednim tygodniu, w przypadku kredytów o stałym oprocentowaniu. Jest najniższe od prawie 50 lat, do kiedy sięgają porównywalne dane. Poprzedni rekord z maja wynosił 3,15 proc.

Eksperci zwracają uwagę, że oprocentowanie jest już bliskie teoretycznego dna wyznaczanego przez stałe koszty ponoszone przez kredytodawców. Tendayi Kapfidze, główny ekonomista LendingTree podkreśla, że spadek oprocentowania 30-letnich kredytów hipotecznych poniżej 3 proc. jest jednak możliwe. Jego zdaniem średnio do 2,7 proc.

- Prawdopodobnie nie ma już zbyt wiele miejsca na dalszy spadek. Jednak jesteśmy w bezprecedensowym otoczeniu gospodarczym i jest teoretyczna możliwość dalszego spadku stóp – powiedział.

Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych zwiększa popyt na nieruchomości mieszkaniowe. Wnioski o kredyt rosną w USA przez dziewięć kolejnych tygodni i są najwyższe od stycznia 2009 roku.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane