W Wałbrzychu prace przygotowawcze na budowie Mieszkania plus

PAP
opublikowano: 29-08-2017, 17:31
aktualizacja: 29-08-2017, 17:42

W Wałbrzychu na terenie budowy Mieszkania plus trwają prace przygotowawcze - powiedział PAP rzecznik prasowy Urzędu Miasta Arkadiusz Grudzień. Jak dodał, ciężki sprzęt przygotowuje grunt pod wylanie fundamentów.

"Wykonawca, firma IDS BUD Warszawa wjechała na teren budowy z ciężkim sprzętem. Zaczęło się przygotowanie terenu, prace związane z jego niwelacją i przygotowaniem pod inwestycję, między innymi wylewane są już ławy fundamentowe" - powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wałbrzycha.

Jak powiedział Arkadiusz Grudzień, wałbrzyskie Mieszkanie plus (M+) ma zostać oddane do użytkowania na koniec 2018 roku.

Mieszkania w ramach programu M+ powstają przy ulicy Husarskiej, na wałbrzyskim Podzamczu, czyli najmłodszej, najbardziej zaludnionej, bo zamieszkałej przez blisko 30 tysięcy ludzi dzielnicy miasta. Na atrakcyjnej działce o powierzchni około 1,5 ha w ramach programu M+ zostanie wybudowanych pięć sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 157 zewnętrznych miejsc postojowych.

Pięć budynków M+, w których zamieszka 215 rodzin, budowanych jest na osiedlu przeznaczonym pod budowę mieszkań miejskich, w ramach projektu miejskiego Nasz Nowy Dom.

"Na terenie, na którym powstaje M+ już stoją dwa budynki z programu Nasz Nowy Dom (NND)" - powiedział rzecznik Wałbrzycha. "NND to projekt, który miasto Wałbrzych rozwija od 2012 roku, w jego ramach oddaliśmy już kilkaset mieszkań" - dodał.

Arkadiusz Grudzień wskazuje, że zapoczątkowany przez prezydenta miasta Romana Szełemeja projekt NND, to wałbrzyski odpowiednik programu Mieszkanie plus. "To mieszkania komunalne, wynajmowane chętnym, których nie stać na zakup u dewelopera" - powiedział Grudzień. Dodał, że ostatnie dwa siedmiokondygnacyjne bloki, które powstają w ramach programu Nasz Nowy Dom, współfinansuje BGK Nieruchomości.

Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin.

Program M+ składa się z części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości, i części regulowanej, której zasady określa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę na początku sierpnia ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

W części komercyjnej przygotowywanych jest obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie. Wartość inwestycji przygotowywanych przez BGK Nieruchomości przekracza 2 mld zł.

Pierwszych 186 mieszkań w ramach programu realizowanego przez BGKN zostanie oddanych do użytkowania w czerwcu 2018 roku w Białej Podlaskiej. W połowie lipca było tam 740 chętnych na M+.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu