W Warszawie podpisano dwie umowy na modernizację linii kolejowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-06-2006, 16:11

Umowy na remont i modernizację linii kolejowych Poznań-Toruń-Olsztyn-Skandawa oraz Warszawa-Łódź podpisali w poniedziałek w Warszawie przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) i wykonawców.

Umowy na remont i modernizację linii kolejowych Poznań-Toruń-Olsztyn-Skandawa oraz Warszawa-Łódź podpisali w poniedziałek w Warszawie przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) i wykonawców.

Na linii Poznań-Toruń-Olsztyn-Skandawa ma być m.in. wymieniona nawierzchnia torowa o długości 15,9 km na szlaku Pobiedziska- Gniezno oraz wymienione szyny o długości 9,4 km na stacji Gniezno i na szlaku Gniezno-Trzemeszno.

Umowa opiewa na blisko 9 mln 570 tys. euro, prace mają być zakończone do I kwartału 2008 roku.

Druga z podpisanych w poniedziałek umów dotyczy zaprojektowania i wybudowania nowego lokalnego centrum sterowania ruchem kolejowym w Koluszkach. Wartość prac przewidzianych kontraktem wynosi 34 mln 849 tys. zł, prace zostaną wykonane w ciągu 24 miesięcy od momentu rozpoczęcia robót.

Obie umowy zostaną sfinansowane w 75 proc. ze środków unijnych, a w 25 proc. z budżetu państwa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W Warszawie podpisano dwie umowy na modernizację linii kolejowych