W Wilanowie stanie szpital

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 30-03-2006, 00:00

Placówka za 30 mln EUR, zatrudniająca 400 osób, ruszy na początku 2009 r. To milowy krok w rozwoju szwedzkiej spółki w Polsce.

Medicover ogłosił szczegóły najnowszej inwestycji. Kosztem 30 mln EUR szwedzki inwestor wybuduje w Warszawie pełnoprofilowy szpital. Placówka powstanie na terenie Miasteczka Wilanów, dzielnicy mieszkaniowej tworzonej na południu Warszawy przez Prokom Investment. Będzie liczyć 180 łóżek, ale inwestor przewiduje możliwość rozbudowy do 270.

— Wybór miejsca pozwoli nam swobodnie zaprojektować wszystkie szczegóły. Z naszych analiz wynika także, że w tym regionie Warszawy jest największe zapotrzebowanie i najmniejsza podaż usług medycznych — mówi Agnieszka Szpara, prezes Medicovera, w Polsce.

Budowa szpitala ruszy w I kwartale 2007 r. Dwa lata później obiekt zostanie oddany do użytku. Ma zatrudniać ponad 400 osób, w tym setkę lekarzy i 230 pielęgniarek.

— Uruchomimy oddział położniczy, ginekologiczny, chorób wewnętrznych, chirurgię oraz pediatrię i neonatologię. Zapewnimy całodobową opiekę. Nie nastawiamy się tylko na planowych pacjentów, jak większość prywatnych szpitali. Oprzemy się na naszych obecnych pacjentach (129 tys. osób), a także posiadaczach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Jesteśmy też otwarci na rozmowy z NFZ — zapewnia Agnieszka Szpara.

Szpital ma mieć sześć sal operacyjnych, oddział chirurgii jednego dnia, centrum diagnostyczne i rehabilitacji. Każda sala dla pacjentów będzie mieć dostęp do internetu.

Medicover prowadzi 13 przychodni, współpracuje z ponad 300 innymi. W 2005 r. polska spółka miała 33,4 mln EUR przychodów, o 40 proc. więcej niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu