W XI zamówienia w przemyśle RFN wzrosły o 0,9 proc

Reuters
opublikowano: 08-01-2002, 11:21

BERLIN (Reuters) - Niemieckie ministerstwo finansów podało we wtorek, że zamówienia w przemyśle niemieckim wzrosły w listopadzie bardziej niż oczekiwano, przede wszystkim dzięki popytowi z zagranicy. Zamówienia wzrosły o 0,9 procent licząc miesiąc do miesiąca po spadku o 0,3 procent (a nie 0,9 jak wcześniej szacowano) w październiku. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,3 proce

BERLIN (Reuters) - Niemieckie ministerstwo finansów podało we wtorek, że zamówienia w przemyśle niemieckim wzrosły w listopadzie bardziej niż oczekiwano, przede wszystkim dzięki popytowi z zagranicy.

Zamówienia wzrosły o 0,9 procent licząc miesiąc do miesiąca po spadku o 0,3 procent (a nie 0,9 jak wcześniej szacowano) w październiku. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,3 procent.

Dane o wzroście zamówień pojawiły się po pierwszych sygnałach ożywienia gospodarczego w USA. Analitycy przestrzegają jednak, że wtorkowe dane nie przełożą się szybko na wzrost produkcji.

Dane na temat listopadowej produkcji przemysłowej zostaną opublikowane w czwartek.

Rynki walutowe nie zareagowały na listopadowe dane, a kurs euro nadal oscylował w okolicach 89 centów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane