Czytasz dzięki

W zachodniej Europie na giełdach indeksy mocniej spadają

  • PAP
opublikowano: 22-06-2020, 09:48

Indeksy na giełdach w zachodniej Europie rozpoczynają nowy tydzień od mocniejszych spadków. Na rynkach nie ustają obawy o wzrost nowych zakażeń koronawirusem - informują maklerzy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Indeks Stoxx 600 Europe zniżkuje o 1,0 proc. Tanieją akcje spółek z sektora bankowego, podróży i wypoczynku, motoryzacyjnego oraz telekomunikacyjnego. Zniżkom oparły się walory spółek związanych z ochroną zdrowia.

Glencore zniżkuje o 4,4 proc. w związku z dochodzeniem w Szwajcarii w sprawie rzekomych niedociągnięć w Demokratycznej Republice Konga - chodzi o brak zapobiegania rzekomym przekupstwom. Glencore jest już przedmiotem dochodzeń w USA, Brazylii i W.Brytanii.

Lufthansa traci 6,1 proc. Spółka walczy o rządową pomoc w ramach ratowania firm w czasie pandemii.

Wirecard zniżkuje o 46 proc. po komentarzach w sprawie zniknięcia 1,9 mld euro z rachunków firmy.

Inwestorzy pozytywnie odbierają doniesienia dotyczące stopniowego łagodzenia blokad w gospodarkach i znoszenia ograniczeń w podróżowaniu, co ma ożywić światową gospodarkę, ale niepokoją ich pojawiające się nowe przypadki zachorowań na Covid-19.

Rekordowo wysoką nową zachorowalność zanotowano w Kalifornii, a infekcje na Florydzie wzrosły mocniej niż wynosi średnia tygodniowa. Z kolei w Australii z powodu notowanych nowych przypadków zakażeń koronawirusem władze przedłużyły w tym kraju stan wyjątkowy.

"Na rynkach czeka nas wiele przeszkód w związku ze zbliżającym się sezonem publikacji wyników kwartalnych, utrzymującymi się niepewnościami geopolitycznymi i handlowymi, trwającym kryzysem koronawirusowym i zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA w listopadzie" - mówi Ulrich Urbahn, zarządzający w Jon Berenberg Goss.

W poniedziałek na rynku walutowym euro kosztuje 1,1197 USD, a japoński bez zmian jest wyceniany po 106,90 za 1 USD.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 0,69 proc.

Baryłka ropy WTI w dostawach na VII na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,65 USD, niżej o 0,25 proc.

Ropa Brent w dostawach na VIII na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 42,30 USD za baryłkę, wyżej o 0,26 proc.

Złoto jest wyceniane po 1.751,00 USD za uncję, wyżej o 0,4 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane