Czytasz dzięki

W zachodniej Europie na giełdach wzrosty indeksów

  • PAP
opublikowano: 17-06-2020, 09:55

Indeksy na giełdach w zachodniej Europie rosną. Inwestorzy oceniają ogólną sytuację na globalnych rynkach - informują maklerzy.

Indeks Stoxx 600 Europe zwyżkuje na razie o 0,3 proc., po wzroście we wtorek o 2,9 proc.

Najwięcej zyskują akcje spółek bankowych, motoryzacyjnych i użyteczności publicznej. Spadają walory spółek wydobywczych.

Norwegian Air zyskuje 15 proc. po zwiększeniu liczby lotów. Linia lotnicza wznowi od 1 lipca loty na 76 trasach. Główne destynacje to Hiszpania, Grecja i najważniejsze miasta w Europie.

Boohoo zyskuje 7,9 proc. - spółka spodziewa się nadal mocnych wyników w tradingu. W I kw. Boohoo zanotował wzrost sprzedaży o 45 proc. wobec prognozowanego przez analityków wzrostu o 14,6 proc.

Domino's Pizza zniżkuje o 5 proc. Spółka spodziewa się niższej EBITDA w I połowie roku.

Na globalnych rynkach panuje optymizm w reakcji na przygotowania amerykańskiej administracji do realizacji projektów infrastrukturalnych o wartości 1 biliona USD, a także gotowość Fed do zakupu obligacji korporacyjnych.

Tymczasem prezes Fed Jerome Powell ocenił we wtorek, że amerykańska gospodarka ma przed sobą długą drogę, zanim odrobi poważne szkody wyrządzone przez pandemię koronawirusa.

Niepokój budzi możliwość drugiej fazy pandemii na świecie - w Pekinie zamknięto szkoły z powodu obaw o nowe zakażenia koronawirusem, a Floryda zgłosiła nowe przypadki zarażeń.

"Obecnie jest tyle niepewności i wydaje się, że rynek to wszystko wyprzedził. To nas niepokoi" - mówi Sandi Bragar, dyrektor zarządzający Aspirant LLC.

"Jesteśmy w początkowym etapie ożywienia i obawiamy się, że będzie ono jednak długie i powolne" - dodaje.

W środę na rynku walutowym euro kosztuje 1,1285 USD, wyżej o 0,2 proc., brytyjski funt bez zmian po 1,2569 USD, a japoński bez zmian po 107,31 za 1 USD.

Rentowność 10-letnich UST spada o 1 pb do 0,75 proc., a 10-letnich bundów rośnie o 5 pb do -0,37 proc.

Baryłka ropy WTI w dostawach na VII na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 37,92 USD, niżej o 1,28 proc.

Ropa Brent w dostawach na VIII na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 40,63 USD za baryłkę, niżej o 0,81 proc.

Złoto drożeje o 0,1 proc. do 1.728,23 USD za uncję.

O 11.00 w strefie euro zostanie opublikowany wskaźnik CPI za maj - końcowe dane.

Indeksy giełdowe w Europie - godz. 09.30.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane