Czytasz dzięki

W zachodniej Europie nieduże wahania indeksów

  • PAP
opublikowano: 15-09-2020, 09:44

W zachodniej Europie widoczne są po rozpoczęciu wtorkowego handlu nieduże wahania giełdowych indeksów. Inwestorzy myślą już o polityce monetarnej Fed - podają maklerzy.

Giełda we Frankfurcie
Zobacz więcej

Giełda we Frankfurcie fot. REUTERS/Staff/Remote/Forum

Wskaźnik Stoxx 600 zyskuje 0,1 proc. We wzrostach wyróżnia się sektor detaliczny i wydobywczy. Tanieją aktywa banków - to we wtorek najsłabsza branża spośród 19 sektorów ze Stoxx 600.

Akcje szwedzkiej spółki Hennes & Mauritz zwyżkują o 13 proc., najmocniej od 24 marca. To reakcja na wyższy od prognoz rynkowych zysk firmy w III kw.

Zysk H&M przed opodatkowaniem wyniósł wstępnie w III kw. 2 mld koron wobec 5 mld koron w III kw. przed rokiem. Wynik za III kw. 2020 jest jednak 8 razy wyższy od prognoz analityków i dwa razy wyższy od najwyższej prognozy rynkowej.

Fiat Chrysler zyskuje na giełdzie w Mediolanie 8,2 proc. Spółka zdecydowała o zmniejszeniu dywidendy w związku z połączeniem z grupą PSA - na zasilenie finansów połączonej firmy po pandemii koronawirusa.

Akcje William Hill drożeją o 13 proc., do najwyższego poziomu od listopada 2018 r., po podpisaniu umowy na wyłączność z ESPN przez amerykańskiego partnera William Hill - firmę Caesars Entertainment.

"Po mocnym finiszu w poniedziałek na Wall Street europejskie indeksy wyglądają trochę mniej pewnie" - zauważa Fiona Cincotta, analityczka rynku w City Index.

Cincotta wskazuje, że optymizmu dodają jednak rynkom dane makro z Chin.

Produkcja przemysłowa w Chinach w VIII wzrosła o 5,6 proc., a oczekiwano +5,1 proc. Z kolei sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,5 proc. rdr, a tu nie oczekiwano żadnych zmian.

Tymczasem globalni gracze rynkowi już kierują swoją uwagę na posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej, która poda swoją decyzję w środę po godz. 20.00.

Inwestorzy będą analizować wskazówki dotyczące polityki pieniężnej w czasie wychodzenia amerykańskiej gospodarki z epidemii koronawirusa.

We wtorek dane z rynku pracy podali już Brytyjczycy.

Zatrudnienie na Wyspach spadło w okresie V-VII o 120 tys. - to pierwszy spadek tego wskaźnika od kwietnia - wynika z danych brytyjskiego biura statystycznego.

Liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła do 2,7 mln, co od marca oznacza wzrost już o 121 proc.

Od początku pandemii koronawirusa pracę w W.Brytanii straciło blisko 700 tys. osób, a to wzmaga presję na brytyjski rząd, aby rozszerzył jeszcze programy wsparcia.

We wtorek na rynku euro zyskuje 0,2 proc. do 1,1892 USD, japoński jen zyskuje 0,1 proc. do 105,67 za 1 USD, a brytyjski funt zwyżkuje o 0,1 proc. do 1,2864 USD.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 0,67 proc., niżej o 1 pb, a 10-letnich bundów rośnie o 1 pb do -0,48 proc.

Baryłka ropy WTI na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 37,20 USD, niżej o 0,16 proc., a Brent na ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 39,51 USD za baryłkę, niżej o 0,25 proc.

Złoto drożeje o 0,4 proc. do 1.965,26 USD za uncję.

O 11.00 zostanie opublikowany wskaźnik ZEW - zaufania niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych we IX.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane