W ZCh"Police" dostawy gazu bez przeszkód - produkcja niezmniejszona

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-01-2006, 12:29

Zakłady Chemiczne "Police"  nie odczuły dotychczas skutków zmniejszenia dostaw gazu z Rosji.

Zakłady Chemiczne "Police"  nie odczuły dotychczas skutków zmniejszenia dostaw gazu z Rosji.

         "Jak dotąd nie ma żadnych problemów z zaopatrzeniem w ten surowiec, produkcja w zakładzie azotowym, gdzie wykorzystywany jest ten surowiec przebiega bez zakłóceń" - zapewnił w poniedziałek PAP rzecznik przedsiębiorstwa Piotr Wachowicz.

         Podkreślił, że w razie zmniejszenia dostaw gazu do zakładów, o czym na razie bezpośredni dostawca - PGNiG - nie poinformował - spółka jest w stanie w oparciu o zapasy amoniaku, który jest półproduktem wykorzystywanym w wytwarzaniu nawozów, kontynuować produkcję na obecnym poziomie. J

       Jak wyjaśnił rzecznik gaz jest potrzebny Policom wyłącznie do wytwarzania amoniaku, którego używa się przy produkcji mocznika oraz nawozów wieloskładnikowych.

       Przy założeniu, że dostawy gazu zostałyby całkowicie zawieszone, zapasy amoniaku wystarczą spółce na dwa miesiące produkcji na niezmienionym poziomie. Gaz ziemny stanowi ok. 30 proc. bazy surowcowej Zakładów Chemicznych "POLICE" SA. Gaz nie odgrywa kluczowej roli w segmencie nawozów i nie ma żadnego znaczenia w produkcji bieli tytanowej.

       Z.Ch. "POLICE" SA wykorzystują gaz ziemny wysokometanowy. Średnio rocznie zakłady potrzebują do produkcji 440-550 mln metrów sześciennych gazu.

       Zakłady produkują m.in. biel tytanową, kwas fosforowy i siarkowy oraz  nawozy wieloskładnikowe. W spółce zatrudnionych jest 2,7 tys. osób.

      Spółka jest od ubiegłego roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W ZCh"Police" dostawy gazu bez przeszkód - produkcja niezmniejszona