Czytasz dzięki

W związku z obniżką akcyzy tanieje benzyna z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 19:33

PKN Orlen obniża od czwartku, 15 września, hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 231 zł, a benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 201 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie.

PKN Orlen obniża od czwartku, 15 września, hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 231 zł, a benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 201 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie.

    "Powodem tej skali zmiany cen jest obniżka akcyzy na benzynę przy rosnących notowaniach tego paliwa na międzynarodowych giełdach" - powiedziała PAP w środę Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.

    Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej benzyna może stanieć około 20 gr na litrze - ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

    W tym roku będzie to 36. obniżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to drożało tam 56 razy. W przypadku cen oleju napędowego płocki koncern wprowadził od początku roku 46 podwyżek i 30 obniżek.

    Od czwartku hurtowe ceny benzyny w PKN Orlen wynosić będą: bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 220 zł za tysiąc litrów; bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 94 zł za tysiąc litrów.  Nie ulegają zmianie hurtowe ceny orlenowskiego oleju napędowego, które wynoszą nadal: Ekodiesel - 2 tys. 908 zł za tysiąc litrów; Standard 25, Super - 2 tys. 928 zł za tysiąc litrów.

    Ostatnią korektę cen paliw płocki koncern wprowadził środę, 14 września. W wyniku tej decyzji staniały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 121-153 zł na tysiąc litrów, czyli około 12-15 gr na litrze w zależności od gatunku benzyny, a olej napędowy o 100 zł na tysiąc litrów, czyli około 10 gr na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane