Waga: Współpraca PKN Orlen i Grupy Lotos

29-07-2004, 14:37

PKN Orlen i Grupa Lotos będą współpracować - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący rady nadorczej PKN Orlen Jan Waga. Waga w rozmowie z PAP nie chciał w tym kontekście komentować czwartkowego oświadczenia prezydenta Łukoilu Wagita Aliekpierowa, który w "Trybunie" poinformował o chęci kupna Grupy Lotos.

"Nie znam tej wypowiedzi, wiec trudno mi ją komentować. Musiałby się do tej sprawy odnieść zarząd. Proszę zwrócić uwagę na to, że mamy stosunki handlowe z firmami rosyjskimi. Jesteśmy dużymi odbiorcami ich produktów, szczególnie ropy" - powiedział PAP w czwartek Waga.

Waga dodał, że "w stosunku do Lotosu, PKN Orlen nie ma wiele do powiedzenia. Może natomiast być stroną uczestniczącą w budowaniu pewnych propozycji, na przykład w zakresie bezpieczeństwa energetycznego państwa"

lach/ skr/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Waga: Współpraca PKN Orlen i Grupy Lotos