Wakacje rezerwujemy w godzinach pracy

Dorota Czerwińska
opublikowano: 18-07-2008, 00:00

Co pracownik robi latem w biurze? Zajmuje się organizowaniem sobie urlopu.

Co pracownik robi latem w biurze? Zajmuje się organizowaniem sobie urlopu.

Z ankiety przeprowadzonej przez jobpilot/Monster wynika, że 44 proc. pracowników w pracy planuje i rezerwuje sobie wakacje. Monster zapytał 10 726 pracowników z Europy, USA i Kanady: „Czy planujesz letnie wakacje w czasie pracy?”. Rezultaty są takie: 22 proc. odpowiedziało, że wszystko robią w pracy, 24 proc. — że tylko częściowo, a 54 proc. — że w czasie wolnym.

Do szukania informacji o wakacyjnych wyjazdach lub rezerwowania miejsc wypoczynku w czasie, gdy powinno się pracować, przyznało się aż 81 proc. pracowników z Luksemburga. Cały wypoczynek — od planowania do rezerwacji — organizują w godzinach biurowych pracownicy w Irlandii (38 proc.), na Węgrzech (35 proc.) i w Wielkiej Brytanii (32 proc.). Z kolei większość Holendrów (68 proc.), Niemców (66 proc.) i Hiszpanów (65 proc.) deklaruje, że wyjazdy rezerwuje całkowicie w czasie wolnym od służbowych obowiązków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu