Wal-Mart spodziewa się dalszej poprawy wyników w 2005 roku

(Marek Druś)
opublikowano: 17-02-2005, 14:12

Wal-Mart Stores zakończył czwarty kwartał wyższym niż prognozowali analitycy zyskiem na akcję. Prezes Lee Scott jest przekonany, że korzystne tendencje będą kontynuowane i sprzedaż będzie nadal rosła w 2005 roku.

Wal-Mart Stores zakończył czwarty kwartał wyższym niż prognozowali analitycy zyskiem na akcję. Prezes Lee Scott jest przekonany, że korzystne tendencje będą kontynuowane i sprzedaż będzie nadal rosła w 2005 roku.

Największa na świecie sieć supermarketów miała w czwartym kwartale 3,16 mld USD zysku netto przy 83 mld USD sprzedaży. Zysk na akcję wyniósł 75 centów i był o centa wyższy od prognozowanego przez analityków.

Zysk Wal-Mart był o 16,2 proc. wyższy od notowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Prezes Lee Scott jest przekonany, że spółka jest w stanie jeszcze bardziej poprawić wyniki. W pierwszym kwartale Wal-Mart spodziewa się zysku na akcję w wysokości 56-58 centów, a w całym roku 2,70-2,74 centów. Średnia prognoz analityków szacuje go na odpowiednio 58 centów i 2,73 USD. W 2003 roku zysk na akcję Wal-Mart wyniósł 2,41 USD.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane