Wałęsa: Marcinkiewicz nie jest poważnym kandydatem na premiera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 09:58

Były prezydent Lech Wałęsa uważa, że Kazimierz Marcinkiewicz "nie jest poważnym kandydatem na premiera".    "To jest tylko zagrywka Kaczyńskich, nieładna, brzydka, nieklasyczna zagrywka Kaczyńskich. W tym bałaganie mącić chcą po prostu" - powiedział Wałęsa we wtorek w radiowej Trójce. Zdaniem b. prezydenta, Lech Kaczyński chce stworzyć Polskę "solidarną w biedzie".

Były prezydent Lech Wałęsa uważa, że Kazimierz Marcinkiewicz "nie jest poważnym kandydatem na premiera".    "To jest tylko zagrywka Kaczyńskich, nieładna, brzydka, nieklasyczna zagrywka Kaczyńskich. W tym bałaganie mącić chcą po prostu" - powiedział Wałęsa we wtorek w radiowej Trójce. Zdaniem b. prezydenta, Lech Kaczyński chce stworzyć Polskę "solidarną w biedzie".

"Kaczyński proponuje +chińszczyznę+, że będziemy chodzić w jednych garniturkach, że będziemy wszyscy równo biedni. A Tusk mówi: zaraz, zaraz, walczyliśmy o indywidualizm, walczyliśmy o to, by każdy miał swoje i swoje pomnażał, pomóżmy pomnażać. I to jest koncepcja logiczna i zgodna z duchem narodu, a tamta jest ogłupiająca, rydzykowa, chińszczyzna" - powiedział Wałęsa.

Lech Wałęsa, komentując poniedziałkową wypowiedź Lecha Kaczyńskiego dla "Rzeczpospolitej", w której dał do zrozumienia, że ma i może skorzystać z materiałów obciążających Tuska i jego otoczenie, powiedział, że nie należy "wierzyć w takie bzdury".

"Gdyby Kaczyński nie skorzystał z błota, to nie byłby to Kaczyński. Przecież on w walce swojej wszystko, żyletki będzie używał. To jest Kaczyński - nie wierzcie w takie bzdury. Gdyby cokolwiek miał na Tuska, już by dawno wyciągnął i wyciągnie na pewno. I jeszcze z Kurskim i ojcem Rydzykiem - oni przecież tylko na tym żyją" - powiedział. Dodał, że się nie boi o Tuska. "Nie miał szans, miejsca, gdzie mógłby nagrzeszyć. To jest młode pokolenie, które nie jest obciążone tym wszystkim, co rzeczywiście utrudnia wybory" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane