Wałęsa: nie zamierzam tworzyć partii z Kwaśniewskim

17-05-2007, 09:55

Były prezydent Lech Wałęsa zapewnia, że nie zamierza tworzyć z Aleksandrem Kwaśniewskim wspólnej organizacji, stowarzyszenia ani partii.

"Ja zawsze będę po prawicy, ale tej prawicy rozsądnej, natomiast Kwaśniewski, z tego co widzę, będzie zawsze po stronie lewicy i on powie lewicowy punkt widzenia a ja prawicowy i tutaj nie potrzeba i nawet nie wolno robić jakiejś jedności" - mówił były prezydent w czwartek w radiu TOK FM.

Wałęsa, Kwaśniewski oraz jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski wezmą w czwartek udział w konferencji na Uniwersytecie Warszawskim poświęconej europejskim standardom demokratycznym.

Na spotkanie zaproszono przedstawicieli środowisk akademickich, prawniczych, europosłów, m.in. Bronisława Geremka, Tadeusza Mazowieckiego, profesorów Marka Safjana i Andrzeja Zolla oraz liderów partii opozycyjnych.

Jak podkreślił Wałęsa, spotkanie na UW ma być "posłaniem" do polskiej opinii publicznej. Ocenił, że należy zacząć od diagnozy, a na wspólnej konferencji "padnie diagnoza lewicowa i prawicowa". Jak dodał, podpisze wspólną deklarację, którą konferencja ma się zakończyć.

Wałęsa zwrócił też uwagę, że "masy (...) nie angażują się, nie chodzą na wybory i są zdegustowane". "Do jakiegoś czasu mówiłem, że wszystkie zasługi to ja, a teraz trzeba odwrócić - wszystko co złe to ja i my, każdy" - powiedział był prezydent. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wałęsa: nie zamierzam tworzyć partii z Kwaśniewskim