“Walka o kapitalizm daleko od wygranej”

KŁ, FT.COM
opublikowano: 26-01-2012, 14:33

Walka o wolnorynkowy kapitalizm jest daleko od wygranej – napisał Alan Greenspan, były prezes Rezerwy Federalnej w komentarzu dla Financial Times.

Uważa on, że bezlitosna wolnorynkowa walka, która definiuje kapitalizm rynkowy „zderza się z wrodzoną ludzka potrzebą stabilizacji”.

Były prezes Fed podkreślił, że “często utożsamiane z kapitalizmem chciwość i skąpstwo są charakterystyczne dla natury ludzkiej, a nie kapitalizmem rynkowym”.

Jego zdaniem antykapitalistyczne nastroje przybierają z kolei na sile w przypadku osób, które mylą „kapitalizm wolnorynkowy z kolesiowskim”.

- Kapitalizm kolesiów, jest najbardziej widoczny, gdy przedstawiciele rządowi, zazwyczaj za polityczne poparcie, działają na rzecz sektora prywatnego, indywidualnych osób czy biznesu. To nie kapitalizm, to korupcja – napisał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, FT.COM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / “Walka o kapitalizm daleko od wygranej”