Walker buduje drugi zakład

Mag
opublikowano: 09-12-2018, 22:00

Krakowski producent mebli dla sektora HoReCa zainwestuje w Nowym Brzesku 6 mln zł.

Trzecią decyzję o wsparciu w Krakowskim Parku Technologicznym dostał Walker, producent nietypowych mebli wykorzystywanych m.in. w hotelach i restauracjach. Założona w 2003 r. rodzinna firma, która w zakładzie w Krakowie zatrudnia 25 osób, kupiła w sierpniu działkę w oddalonym o blisko 30 km Nowym Brzesku. „Dziennik Polski” informuje, że działka kosztowała ponad 365 tys. zł i ma ponad 1 ha. KPT podaje, że inwestycja spółki sięgnie 6 mln zł.

— Złożyliśmy projekt, czekamy na pozwolenie na budowę, która ruszy prawdopodobnie wiosną. Chcemy, żeby zakład rozpoczął produkcję w październiku przyszłego roku — mówi Paweł Gawryszuk, właściciel Walkera.

W Krakowie spółka produkuje nietypowe meble.

— W Nowym Brzesku będziemy wytwarzać podobny produkt, ale w większych seriach. Odbiorcami będą przede wszystkim hotele — mówi Paweł Gawryszuk.

To trzecia decyzja w krakowskiej strefie od września, kiedy ruszyła Polska Strefa Inwestycji, czyli przepisy dająceinwestorom zwolnienia podatkowe na terenie całego kraju i umożliwiające skorzystanie z nich najmniejszym przedsiębiorcom. Wcześniej decyzję otrzymała mikrofirma Exim Coding, która projektuje i wykonuje urządzenia drukująco-etykietujące do maszyn pakujących, części zamienne do nich, a także urządzenia wspomagające. Spółka zamierza zainwestować 1,3 mln zł. Natomiast pierwsza firma, która skorzystała z nowych przepisów w KPT to Valeo, producent części samochodowych, który na rozbudowę zakładu w Chrzanowie wyda 179 mln zł, a zatrudnienie zwiększy o 119 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mag

Polecane