Czytasz dzięki

Wall Street bez wyraźnej tendencji

opublikowano: 30-03-2020, 15:45

Zgodnie z tym co sugerowały kontrakty terminowe na indeksy, amerykańskie giełdy rozpoczęły poniedziałkowe notowania od wzrostów. Jednak powoli ujawniają się propodażowe naciski.

Sytuacja jest jednak dynamiczna zważywszy, ze na europejskich parkietach nastroje są mieszane, a wskaźniki poddają się wahaniom, zaś w Azji większość rynków odnotowała spadki.

NYSE, Wall Street
Wyświetl galerię [1/3]

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Zakładać więc można, że otwierająca tydzień sesja na Wal Street będzie stała pod znakiem przeciągania liny pomiędzy tymi co chcą coś ugrać na nadziejach związanych z gigantycznymi pakietami ratunkowymi, a tymi co poddają się kolejnej fali pesymistycznych doniesień związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.

Po około kwadransie od rozpoczęcia handlu indeks największych spółek Dow Jones IA spadał o 0,24 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 0,30 proc., zaś technologiczny Nasdaq o 0,64 proc. 

Wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów będą zapewne miały tak istotne czynniki jak odbicie dolara, spadek rentowności obligacji skarbowych oraz kolejna przecena ropy.

Dotychczasowy atak strony podażowej, odchudził wartość spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 aż o 7,4 bln USD. Co gorsze, nikt nie wie jak długo może potrwać epidemia, więc raczej należy zakładać czarne scenariusze. Zgodnie z jednym z nich, który opublikował w weekend bank JPMorgan Chase, PKB Stanów Zjednoczonych odnotuje 10 proc. spadek w I kwartale i aż 25-proc. w drugim. Perspektywy są więc niemal przerażające.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane