Czytasz dzięki

Wall Street ciągnie na północ

opublikowano: 28-06-2019, 22:09

Zamykająca tydzień, miesiąc, kwartał i półrocze, piątkowa sesja na amerykańskich giełdach toczyła się przez większą część czasu pod dyktando kupujących.

Ich potencjał był jednak ograniczony, na co wskazywały wahania indeksów. W połowie sesji wspięły się na dzienne szczyty, by w drugiej połowie systematycznie oddawać zyski. Dopiero w ostatniej godzinie obóz byków złapał drugi oddech.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Ostatecznie za finiszu notowań indeks blue chipów Dow Jones IA zyskiwał 0,28 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 0,57 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq drożał o 0,48 proc.

Niepewność inwestorów wynikała m.in. z nadziei i obaw związanych z rozpoczętym szczytem grupy G20 w japońskiej Osace, podczas którego ma do dojść do poufnego spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Chin. Oczywiście chodzi o narastające napięcia w wojnie handlowej prowadzonej przez dwie największe światowe gospodarki. 

Największym wsparciem dla indeksów były w piątek akcje instytucji finansowych, a zwłaszcza banków. To zasługa czwartkowej decyzji amerykańskich władz monetarnych o przyjęciu planów kapitałowych dla 16 banków w tym takich gigantów jak JPMorgan Chase, Bank of America czy Citigroup, związanych z wynikami stress testów.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane