Wall Street cofnęła się z rekordów

opublikowano: 23-10-2017, 22:07

Choć początek poniedziałkowej sesji był optymistyczny, przez większą część dnia indeksy na Wall Street pozostawały w czerwonych regionach.

Najsilniej przeceniane były akcje reprezentantów sektora technologicznego. W segmencie spółek przemysłowych szczególnie słabo prezentowały się akcje największego konglomeratu na świecie, General Electric. Momentami przecena sięgała ponad 6 proc., co w efekcie doprowadziło do odnotowania największej jednodniowej przeceny od ponad sześciu lat. Tak głęboka korekta była rezultatem obniżenia przez brokerów ceny docelowej uzasadniając to wysokimi „szansami” na redukcję kwoty dywidendy.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na sektorowym, indeksie ciążyła też przecena akcji Arconic, która sięgała nawet powyżej 10 proc. Producent specjalnych metalów przestrzelił szacunki zysku i ogłosił zmianę na stanowisku dyrektora generalnego.

Na wartości traciły udziały spółek energetyczno-paliwowych z Schlumberger, Baker Hughes i Halliburton na czele. 

Inwestorzy pozbywali się udziałów w Hasbro, doprowadzając do niemal 9-proc. spadku kursu. W ten sposób negatywnie odnieśli się prognozy jednego z czołowych producentów zabawek odnośnie rozczarowujących wyników zbliżającego się sezonu świątecznego, po tym jak bankructwo Toys’R’Us zaczęło szkodzić operacjom Hasbro.

Na finiszu sesji indeks DJ IA spadał o 0,23 proc. Wskaźnik S&P500 tracił 0,40 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,64 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy