Wall Street czeka na dane

MD
opublikowano: 02-12-2009, 13:31

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji zmieniają sie minimalnie. Rynek czeka na publikację kolejnej serii danych marko.

Około 13.20 czasu polskiego kontrakty na Dow Jones, S&P500 i Nasdaq spadały o mniej niż 0,1 proc. Inwestorzy nie są pewni, czy dobre nastroje z pierwszej sesji grudnia utrzymają się. Zwłaszcza, że przed rozpoczęciem środowego handlu pojawią się dane z rynku pracy. O 13.30 szacowaną liczbę planowanych zwolnień przez firmy poda Challenger, Gray & Christmas. O 14.15 raport o zmianach zatrudnienia przekaże firma ADP. W momencie rozpoczęcia sesji, o 15.30, planowane jest wystąpienie szefa Departamentu Skarbu Timothy Geithnera, który przed jedną z senackich komisji ma mówić o nieregulowanym rynku derywatów. Mocnym akcentem dnia może okazać się publikacja „beżowej księgi” Fed, co nastąpi tradycyjnie ok. 20.00 czasu polskiego. Środa może okazać się udana dla spółek surowcowych. Wzrost cen metali na światowych rynkach może pociągnąć w górę wyceny akcji m.in. Alcoa. Podwyższenie prognozy ceny złota w 2010 roku przez Goldman Sachs może podbić jeszcze mocniej notowania Barrick Gold, największego na świecie producenta kruszcu, którego akcje zdrożały we wtorek o ponad 8 proc.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane