Wall Street czeka na Fed i wyniki

opublikowano: 27-07-2021, 13:45

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji notują niewielkie zmiany. Inwestorzy czekają na wynik rozpoczynającego się we wtorek dwudniowego posiedzenia Fed oraz raporty kwartalne gigantów technologicznych.

W poniedziałek sesja zakończyła się piątym wzrostem z rzędu i rekordową wartością głównych indeksów. Na około dwie godziny przed rozpoczęciem wtorkowej kontrakt na Dow Jones tracił 0,2 proc., a na S&P500 spadał o 0,1 proc. Kontrakt na Nasdaq 100 rósł o mniej niż 0,1 proc. Spadek rentowności obligacji USA sugeruje rosnącą ostrożność inwestorów. Na ich decyzje mogą wpłynąć publikowane wciąż wyniki kwartalne spółek. W handlu przedsesyjnym drożeją akcje Tesli, której zysk kwartalny po raz pierwszy przekroczył 1 mld USD i okazał się wyższy niż oczekiwano. Niewielkie wzrosty ceny notują również akcje Apple, Alphabet i Microsoftu, które opublikują wyniki kwartalne po zakończeniu dzisiejszej sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane