Wall Street ma apetyt na nowe rekordy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 27-10-2021, 13:40

Nadspodziewanie dobra wyniki kwartalne kilku ważnych dla rynku spółek zachęciły inwestorów do zakupów akcji i wciągnięcia indeksów giełd w USA na nowe szczyty. To było wczoraj, a dzisiaj…

fot. Bloomberg

Jak na razie wahająca się wycena kontraktów terminowych nie daje wyraźnych przesłanek do prorokowania w jakim kierunku podąży handel na rynku kasowym Wall Street. Nastroje są niepewne, a na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji futures na indeks DJ IA rosły o 0,4 proc., na S&P500 spadały o 0,02 proc. zaś na Nasdaq zniżkowały o 0,09 proc. Wcześniej zarówno skala spadków, jak i zwyżek była znacznie większa.

Nie można oczywiście wykluczyć, że inwestorzy nadal będą podbijać wyceny, niemniej na rynku ponownie wzrosły obawy o napięcia polityczno-gospodarcze pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Wzrost temperatury konfliktu tym razem jest następstwem decyzji Federalnej Komisji Łączności, która przegłosowała cofnięcie zezwolenia dla amerykańskiej filii China Telecom na działalność w Stanach Zjednoczonych po prawie dwóch dekadach obecności na tym rynku. Tłumaczone jest to kwestiami bezpieczeństwa.

Lekkie osłabienie dobrych nastrojów inwestorów jest też efektem kolejnych działań regulacyjnych ze strony Pekinu i wzrostu krótkoterminowych rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Na wartości traci dzisiaj ropa, na wycenie której zaciążył nieoczekiwanie spory wzrost zapasów surowca, paliw i destylatów w USA w zeszłym tygodniu, jak wynika zdanych opublikowanych przez API.

W środowym kalendarium makro, warto wspomnieć o danych o zamówieniach na dobra trwałe. Oczekuje się, że zamówienia ogółem spadły we wrześniu o 1,0 proc. zaś bez uwzględniania środków transportu wzrosły o 0,4 proc.

Spośród istotnych dla rynku spółek swoje raporty w środę zaprezentują jeszcze przed sesją Coca-Cola, McDonald’s, Bristol-Myers, Boeing, General Motors i Harley-Davidson, zaś po zakończeniu notowań będą tą m.in. Ford, eBay i Yum China.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane