Wall Street ma szansę na udany koniec słabego tygodnia

WST
opublikowano: 17-06-2011, 14:06

Kontrakty terminowa na indeksy amerykańskich giełd na około półtorej godziny przed otwarciem handlu na Wall Street notowały relatywnie spore wzrosty. Daje to nadzieję, na udany początek piątkowej sesji na amerykańskim rynku kasowym.

O godz. 14. futures na DJ IA zyskiwały 0,84 proc. na S&P rosły o 0,99 zaś na Nasdaq o 0,74 proc.

Nastroje poprawiają przede wszystkim nadzieje na szybkie uzgodnienie kolejnej pomocy finansowej dla Grecji i włączenie w nią prywatnych banków.

W dzisiejszym kalendarium, w przeciwieństwie do poprzednich dni, brakuje danych makro. Poznamy jedynie indeks zaufania amerykańskich konsumentów Uniwersytetu Michigan oraz indeks wskaźników wyprzedzających koniunktury.

Wśród spółek, które powinny dzisiaj szczególnie przykuwać uwagę inwestorów wymienić można Research in Motion oraz Capital One.

W przypadku kanadyjskiego producenta popularnych smartfonów Blackberry sesja może mieć negatywny przebieg, na co wskazuje silna przecena akcji spółki notowanych na parkiecie we Frankfurcie. Wszystko przez słabe wyniki i obniżenie prognozy kwartalnej.

Odmienne humory mogą dopisywać akcjonariuszom Capital One, siódmego jak na razie pod względem wielkości depozytów kredytodawcy w Stanach Zjednoczonych. Zgodził się on na przejęcie amerykańskiego oddziału bankowości online należącego dotąd do holenderskiego ING Groep. Wartość transakcji to około 9 mld USD w gotówce i akcjach.

Dzięki przejęciu, które na tamtejszym rynku będzie największe od 2008 r. Capital One ma szansę wspiąć się o jedno oczko w rankingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street ma szansę na udany koniec słabego tygodnia