Wall Street ma szansę na wzrosty

PAL, MW
opublikowano: 24-09-2009, 15:34

Czwartkowa sesja na Wall Street była dla Polaków szczególnie interesująca, bo z narodowym „akcentem”. Po pierwszych minutach od dzwonka są nadzieje na wzrosty.

Przed rozpoczęciem handlu w USA kontrakty na akcje lekko zniżkowały. Sytuację poprawiła publikacja Departamentu Pracy. Okazało się bowiem, że liczba nowo zarejestrowanych w ostatnim tygodniu bezrobotnych jest znacznie niższa od prognozowanej przez analityków. To poprawiło nieco nastroje i jeszcze przed rozpoczęciem sesji kontrakty przeszły w strefę zieleni.

Jeszcze przed sesją na rynek napłynęło kilka informacji, które mogą stać się dziś pożywką dla inwestorów. I tak analitycy Citigroup podnieśli rekomendacje dla dwóch spółek – Calpine oraz National Semiconductor – do „kupuj”. Specjaliści Credit Suisse obniżyli zalecenie dla papierów Bed Bath & Beyond do „neutralnie” z „przewyższaj”, zaś analitycy Bank of America Merrill Lynch podnieśli zalecenie dla Red Hat do „kupuj” z „neutralnie”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street ma szansę na wzrosty