Wall Street musiała pozytywnie zareagować na dane makro

Przemek Barankiewicz
01-03-2002, 16:29

Początek sesji za oceanem przyniósł umiarkowane wzrosty po publikacji danych o styczniowym wzroście wydatków konsumpcyjnych i dochodów osobistych o 0,4 proc. Gdy indeksy zaczęły tracić impet, znakomite dane opublikował ISM (wcześniej znany jako NAPM). Okazało się, że sektor produkcyjny zaczął się rozwijać po raz pierwszy od 19 miesięcy.

Po wzroście wskaźnika NAPM z 49,9 do 54,7 punktów w górę poszły oba główne indeksy. Nieco lepszy jest na razie rynek Nasdaq, którego wzmocnił dzisiaj Novellus. Spółka z branży półprzewodników widzi dużą szansę na osiągnięcie rentowności już w II kwartale tego roku. Jej kurs zyskał po tej informacji 6 proc.

Zyskała nawet wycena Cisco Systems. Lider branży sieciowej nie jest ostatnio ulubieńcem analityków. Po obniżeniu prognoz na dwa najbliższe lata przez specjalistów z Wachovii, to samo uczynili dwa dni później analitycy J.P.Morgan.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street musiała pozytywnie zareagować na dane makro