Wall Street: Niepewność nie zmalała

(Marek Druś)
10-05-2006, 22:06

Uzasadnienie decyzji o 16. z rzędu podwyżce stóp procentowych nie dało amerykańskim inwestorom odpowiedzi, czy przerwa w trwającym od prawie dwóch lat zaostrzaniu polityki monetarnej jest możliwa już w przyszłym miesiącu. Znalazło to odbicie w wynikach środowych sesji. Na zamknięciu Dow Jones rósł o zaledwie 0,02 proc., S&P500 tracił 0,17 proc., a Nasdaq spadał o 0,75 proc.

Uzasadnienie decyzji o 16. z rzędu podwyżce stóp procentowych nie dało amerykańskim inwestorom odpowiedzi, czy przerwa w trwającym od prawie dwóch lat zaostrzaniu polityki monetarnej jest możliwa już w przyszłym miesiącu. Znalazło to odbicie w wynikach środowych sesji. Na zamknięciu Dow Jones rósł o zaledwie 0,02 proc., S&P500 tracił 0,17 proc., a Nasdaq spadał o 0,75 proc.

Zdaniem analityków, FOMC okazał się bardziej „jastrzębi” niż oczekiwano, ale wartość indeksów nie zmieniła się znacznie w stosunku do tego, co działo się przed ogłoszeniem decyzji. Dow Jones i S&P500 pozostały w pobliżu poziomów zamknięć z poprzedniej sesji. Stracił Nasdaq, ale na osłabienie rynku spółek technologicznych największy wpływ miało rozczarowanie prognozą wyników Cisco Systems w obecnym kwartale. To kolejny negatywny sygnał po wtorkowych słabych wynikach kwartalnych Dell’a.

Duża przecena spotkała w środę akcje producentów chipów. Indeks Philadelphia Semiconductor stracił prawie 3 proc. Mocno staniały akcje m.in. Intela i AMD.

Po wzrostowej stronie rynku znaleźli się znów przedstawiciele branży motoryzacyjnej. Drożały akcje General Motors, który zmierza do rozwikłania problemów wynikłych z kłopotów finansowych głównego dostawcy części. Inwestorzy kupowali także akcje Forda i Visteon.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wall Street: Niepewność nie zmalała