Wall Street odrabiała straty

WST
opublikowano: 27-11-2007, 22:03

W dosyć zdecydowany sposób amerykańskie parkiety odreagowały we wtorek ostatnią korektę. We wzrostach akcji nie przeszkodziły nawet słabe dane makro. Inwestorzy woleli skupić uwagę na  doniesieniach ze spółek i ciągle wierzyć w dalsze poluzowanie polityki monetarnej przez Fed.

Ceny domów w USA spadły w III kwartale o 4,5 proc. wobec analogicznego okresu 2006 r. To największa zmiana od 21 lat. Znacznie mocniej niż oczekiwali tego eksperci obniżył się również indeks zaufania konsumentów w listopadzie (87,3 pkt wobec 91 pkt prognozy). Opadł on do najniższego poziomu od dwóch lat.

Nastroje graczom poprawiła informacja, że fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wesprze finansowo Citigroup, największą instytucję finansową w Stanach Zjednoczonych. Abu Dhabi Investment Authority ma zamiar wejść w posiadanie obligacji zamiennych Citigroup. Kosztować to będzie Arabów 7,5 mld USD. Inwestorzy odebrali tą deklarację jako znak zaufania do systemu bankowego za oceanem. To dało impuls do podbijania wycen największych banków z JP Morgan i Bank of America na czele.

W sektorze technologicznym prym wiódł Intel, największy na świecie producent mikroprocesorów. Analitycy JPMorgan podnieśli prognozę zysków spółki.

Wzięciem cieszyły się papiery detalistów. Wśród nich szczególnie dobrze zaprezentował się Staples, lider wśród dostawców sprzętu biurowego. Jego zysk kwartalny zmniejszył się mniej niż zakładali analitycy przy wzroście przychodów. Firma mogła cieszyć się z najwyższego od czterech lat wzrostu kursu akcji.

Ostatecznie indeks Dow Jones zyskał 1,69 proc., zaś Nasdaq composite wzrósł o 1,57 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane