Wall Street odrabiała straty

aktualizacja: 06-09-2017, 22:08

Środowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty indeksów. Ich aprecjację napędzały przede wszystkim akcje spółek z sektora energetycznego i finansowego. Do kupowania akcji zachęciły też inwestorów doniesienia o porozumieniu odnośnie zwiększenia limitu zadłużenia przez amerykański rząd.

Dane makro jakie w środę trafiły na rynek dawały atut stronie popytowej. Lepszy niż oczekiwali analitycy okazał się deficyt w handlu zagranicznym USA. W lipcu wyniósł -43.7 mld USD wobec -43,5 mld miesiąc wcześniej po korekcie i prognozie na poziomie 44,6 mld USD. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wzrosty odnotowały wskaźniki PMI i ISM dla sektora usług odpowiednio do 56,0 i 55,3 pkt. To zasługa mocnego wzrostu nowych zamówień i zatrudnienia. Lipcowy spadek zatrudnienia można więc uznać za okresowy.

Sektor energetyczny rósł w środę o ponad 1,7 proc. notując najlepszy dzień od dwóch miesięcy. Wsparciem dla niego była drożejąca ropa. Szczególnie dobrze prezentowały się akcje takich gigantów jak Exxon czy Chevron.

Po wtorkowej, najmocniejszej od maja przecenie straty odrabiał sektor finansowy. 

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,25 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,31 proc. a technologiczny Nasdaq 0,28 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street odrabiała straty