Czytasz dzięki

Wall Street odreagowuje czwartkową "rzeź"

opublikowano: 13-03-2020, 14:35

Jazdy rollercoasterem ciąg dalszy. Rynek kasowy Wall Street otworzył się w piątek sporymi wzrostami, na co wskazywała już wcześniejsza wycena kontraktów terminowych. W dalszym ciągu ujemną zmianę notują rentowności amerykańskich papierów skarbowych, a dolar umacnia się.

Start piątkowej sesji na NYSE wypadł dla indeksu największych spółek Dow Jones IA na poziomie o ponad 6 proc. wyższym niż czwartkowe zamknięcie. Indeks szerokiego rynku S&P500 rósł o 3,8 proc. zaś Nasdaq Composite drożał o 6 proc. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Dzień wcześniej indeksy amerykańskich giełd odnotowały najgorszą sesję od 1987 r. DJ IA stracił w czwartek 10 proc., S&P500  i Nasdaq po 9,5 proc. W każdym z przypadków mieliśmy do czynienia z rynkiem niedźwiedzia.

Tymczasem w piątek obserwujemy odreagowanie. Być może nieco trwalsze niż w przypadku wtorkowego, które z uwagi na jedynie jednosesyjny charakter okrzyknięte zostało, „odbiciem zdechłego kota”.

Mimo zwyżki indeksy i tak szykują się do odnotowania najgorszego tygodnia od 2008 r. gdyż inwestorzy nerwowo podchodzą do ryzykownych aktywów (jak właśnie akcje) obawiając się o stan globalnej gospodarki dotkniętej wpierw woja handlową, potem epidemią koronawirusa, a w ostatnich dniach wojną cenową na rynku ropy.

W dzisiejszej zwyżce pomaga wybicie notowań ropy, które napędza wyceny akcji największych koncernów paliwowo-energetycznych z Exxon Mobil i Chevron na czele.

W pierwszej fazie handlu drożeje cała 30-tka spółek wchodzących w skład indeksu DJIA, z Boeingiem liderującym stawce.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane