Wall Street pod presją danych z rynku pracy

WST
08-01-2009, 13:33

Handlujących na amerykańskich giełdach czeka zapewne kolejna nerwowa sesja. Silne środowe spadki i pesymistyczne raporty wielu spółek stanowią „pożywkę” dla podaży. Przed sesją na parkiet dotrą kolejne dane z ryku pracy. Prognozy nie są niestety optymistyczne.

Analitycy oczekują wzrostu liczby tzw. nowych bezrobotnych do 540-550 tys. wobec 492 tys. tydzień wcześniej. Zaprezentowane dzień wcześniej dane zmroziły inwestorów, wskazując na pogłębiający się problem zatrudnienia w amerykańskiej gospodarce. Jutro na rynek dotrą oficjalne rządowe statystyki w tym temacie.

Oczy graczy zwrócone będą znów na sektor technologiczny. Tym razem głównie za sprawą Dell i Lenovo Group. Amerykański producent sprzętu komputerowego zapowiedział m.in. przeniesienie produkcji z Irlandii do Polski i redukcję zatrudnienia. Jeszcze większe zwolnienia zapowiedział również chiński Lenovo, który w 2007 r. odkupił od IBM produkcję komputerów.

Spadać może także kurs papierów Sun Microsystems. Analitycy Goldman Sachs wpisali akcje producenta serwerów na listę „zalecanych do sprzedaży”. Dodatkowo obniżyli prognozę zysku i ceny akcji na 2009 r.

O godzinie 13:30 futures na DJ spadały o 0,49 proc., zaś na S&P500 traciły 0,44 proc. O dziwo, zdecydowanie In plus wyróżniały się kontrakty na Nasdaq zyskując 0,14 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wall Street pod presją danych z rynku pracy