Wall Street pogrąża się dalej w spadkach

Marek Druś
opublikowano: 20-11-2007, 00:00

Na amerykańskich giełdach dalszy ciąg przeceny. Inwestorzy wciąż otrzymują złe wiadomości.

W poniedziałek dowiedzieli się, że Citigroup może odpisać w najbliższych dwóch kwartałach nawet 15 mld USD tytułem strat na instrumentach strukturyzowanych. Tak przynajmniej twierdzi Goldman Sachs. Akcje największego amerykańskiego banku mocno staniały.

Podobna przecena spotkała General Motors. Powodem były prognozy, według których w przyszłym roku sprzedaż aut w USA może spaść do najniższego poziomu od 15 lat. Przecena blue chipów spowodowała, że Dow Jones spadł poniżej 13000 pkt. Nie brak wciąż także złych wiadomości z rynku nieruchomości. Indeks nastrojów branży budowlanej utknął w listopadzie na historycznym minimum.

Słabną dodatkowo nadzieje na pomoc z Fed. Bear Stearns zapowiada, że na grudniowym posiedzeniu nie dojdzie do cięcia stóp, co wywoła dalszą przecenę na rynkach akcji. Tymczasem kontrakty wskazują, że inwestorzy liczą nawet na trzy obniżki stóp: w grudniu i dwie w I kwartale 2008 roku.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu