Wall Street pogrąża się w przecenie

opublikowano: 19-11-2007, 22:08

Dow Jones stracił w poniedziałek 217 pkt. ( 1,65 proc.) i spadł do 12959,3 pkt. To jego najniższa wartość od 16 sierpnia. S&P500 i Nasdaq spadły o 1,7 proc.

Na amerykańskich giełdach dalszy ciąg przeceny. Inwestorzy wciąż otrzymują złe wiadomości. W poniedziałek dowiedzieli się, że Citigroup może odpisać w najbliższych dwóch kwartałach nawet 15 mld USD tytułem strat na instrumentach strukturyzowanych. Tak przynajmniej twierdzi Goldman Sachs, który rekomendował sprzedaż akcji największego amerykańskiego banku. W efekcie mocno staniały. Podobna przecena spotkała General Motors. Powodem były prognozy, według których w przyszłym roku sprzedaż aut w USA może w najgorszym przypadku spaść nawet do najniższego poziomu od 15 lat. Nie brak wciąż także złych wiadomości z rynku nieruchomości. Indeks nastrojów branży budowlanej utknął w listopadzie na historycznym minimum. Słabną dodatkowo nadzieje na pomoc z Fed. Bear Stearns zapowiada, że na grudniowym posiedzeniu nie dojdzie do cięcia stóp, co wywoła dalszą przecenę na rynkach akcji. Tymczasem kontrakty wskazują, że inwestorzy liczyli nawet na trzykrotne cięcie stóp: w grudniu i w I kwartale 2008 roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane