Na Wall Street przeważali sprzedający

opublikowano: 21-02-2019, 22:08

To nie była udana sesja na amerykańskich giełdach. Presja ze strony słabych danych makro i zachowawcza postawa inwestorów w związku z najnowsza fazą negocjacji handlowych USA z Chinami negatywnie przekładały się na wyceny akcji, a w efekcie doprowadziły do spadków indeksów.

Na zamknięciu czwartkowej sesji indeks DJ IA tracił 0,40 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,35 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,39 proc. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Inwestorów negatywnie zaskoczył grudniowy spadek zamówień na dobra kapitałowe podkreślający wcześniejsze spowolnienie w wydatkach biznesowych na wyposażenie i urządzenia, które są jednych z indykatorów i motorów wzrostu gospodarczego.

Jeszcze mocniejszy pesymistyczny wydźwięk miał odczyt wskaźnika Fed z Filadelfii. W jego przypadku można mówić wręcz o tąpnięciu. Co prawda ekonomiści spodziewali się spadku, ale jedynie z 17 do 14 punktów, tymczasem indeks opadł do -4,1 pkt. po raz pierwszy od maja 2016 r. schodząc w ujemny obszar. 

Rozczarowaniem okazał się również spadek sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym, zamiast 5 mln w styczniu było to 4,94 mln w ujęciu annualizowanym, sezonowo wyrównanym

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu