Wall Street startuje pod kreską

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 17-12-2009, 15:43

Czwartkowy handel w Azji oraz w Europie przebiegał pod znakiem przewagi podaży nad popytem. Kontrakty amerykańskie również spadały. W tej sytuacji trudno było spodziewać się notowań ponad kreską na początku handlu w USA.

Nikogo zatem nie zdziwi czwartkowe otwarcie handlu. DJ zanotował na początku handlu zniżkę o 0,54 proc., zaś Nasdaq zapoczątkował sesję 0,62-proc. spadkiem.

W pierwszych minutach po rozpoczęciu sesji panuje wzmożony ruch na akcjach FedEksu, którego kurs pikuje o ponad 4 proc. Ponad 4,5 proc. zyskują papiery Rite Aid. Spółka podała przed sesją kwartalne wyniki finansowe. W kwartale zakończonym 28 listopada jej strata netto zmniejszyła się do 83,9 mln USD (10 centów na papier) z 243 mln USD rok wcześniej. Przychody spadły do 6,35 mld USD z 6,47 mld USD przed rokiem. Sprzedaż w sklepach działających na rynku ponad rok spadła o 0,5 proc., w tym w segmencie niefarmaceutycznym o 2,5 proc., zaś w farmaceutycznych wzrosła o 0,4 proc. Analitycy ankietowani przez FactSet przypuszczali, że spółka wykaże 18 centów straty na akcję oraz 6,38 mld USD przychodów ze sprzedaży. Powodzeniem powinny cieszyć się akcje Coca-Coli. Koncern podwyższył prognozę finansową na cały rok do 1,56-1,59 USD na papier z prognozowanych w październiku 1,54-1,57 na walor. Akcje spółki z Atlanty powinny cieszyć się dziś po dzwonku powodzeniem.

Niewykluczone, że w trakcie czwartkowej sesji instytucje finansowe notowane w USA podzielą losy swoich braci ze Starego Kontynentu, których akcje zniżkują od rana. Jeszcze przed dzwonkiem o 8 proc. leci w dół kurs Citigroup. Warto obserwować notowania Banku of America, w którym Brian Moynihan zastąpi na stanowisku prezesa Kena Lewisa.

Nastroje inwestorów amerykańskich popsuły dzisiejsze informacje z rynku pracy. Okazało się bowiem, że liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła bardziej niż oczekiwano, do 480 tys. (prognozy 465 tys. osób). Jeszcze dziś ujrzą światło dzienne grudniowy indeks Fed z Filadelfii, a także listopadowy indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board. Oba inwestorzy poznają odpowiednio: pół godziny i godzinę po dzwonku otwierającym sesję. Z kolei już po zakończeniu handlu opublikowane zostaną wyniki finansowe spółek Research in Motion, Palm oraz Nike.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane