Wall Street szuka chwili oddechu po szybkim marszu na szczyt

opublikowano: 17-11-2020, 13:56

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji sygnalizują przerwę we wzrostach, które wyniosły indeksy do rekordowych wartości.

W poniedziałek po doniesieniach o kolejnej szczepionce na COVID-19 historyczne maksima notowały na zamknięciu Dow Jones, S&P500; i Russell 2000. Przechodzenie do spółek „starych” technologii spowodowało, że Nasdaq został w ostatnim czasie w tyle. We wtorek kontrakt na indeks spółek technologicznych rośnie na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji o 0,3 proc. Kontrakt na Dow Jones spada o 0,6 proc., a kontrakt na S&P500; traci 0,5 proc.

Poprawie nastrojów na rynku spółek technologicznych we wtorek może sprzyjać spodziewany duży wzrost kursu Tesli po wiadomości o włączeniu spółki Elona Muska od 21 grudnia do S&P500.; W handlu międzysesyjnym akcje producenta aut elektrycznych drożały nawet o 14 proc.

Z drugiej strony można oczekiwać spadku notowań właścicieli sieci aptek i drogerii. Widać to m.in. po przecenie o 10 proc. w handlu międzysesyjnym akcji Walgreens Boots Alliance, który jest jednym z blue chipów ze średniej Dow Jones. „Niedźwiedzią” informacją dla branży jest uruchomienie internetowej sprzedaży leków, także tych na receptę, przez Amazon.com.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Indeks dolara spada, ale złoto także minimalnie tanieje o 0,1 proc. do 1886,40 USD za uncję. Kurs ropy WTI spada o 0,3 proc. do 41,20 USD. Branża energii była w poniedziałek i przez ubiegły tydzień najmocniej drożejącą wśród wszystkich segmentów rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane