Wall Street w słabych nastrojach

KNS
opublikowano: 29-07-2009, 13:00

Amerykańskie kontrakty sugerują, że środowe otwarcie na Wall Street wypadnie lekko pod kreską. Inwestorzy wyczekują publikacji istotnych danych makro i raportu dotyczącego kondycji gospodarki w  USA. Sytuację mogą zmienić wyniki kwartalne.

Wtorkowa sesja zakończyła się niewielką przeceną indeksów na NYSE. Nastroje popsuł spadek indeksu zaufania konsumentów z 49,3 pkt do 46,6 pkt (niżej od prognoz). Byki chwilowo straciły potencjał.

Na około dwie i pół godziny przed rozpoczęciem sesji w USA kontrakty na DJ i S&P zniżkowały odpowiednio 0,3 i 0,37 proc. Nieco lepiej zachowywał się technologiczny Nasdaq, który znajdował się jedynie 0,1 proc. pod kreską.

- Ostatni wzrost indeksów oraz lepsze od prognoz dane z rynku nieruchomości zachęcają do zakupów. Nie należy zapominać jednak o innych danych makroekonomicznych. Zarobki również pełnią istotną rolę w odbiciu gospodarczym – twierdzi Jeffrey Kleintop, CFA z LPL Financial.

Z ważniejszych danych makro o godzinie 14:30 poznamy zamówienia na dobra użytku trwałego obrazujące kondycję amerykańskiej gospodarki. Wpływ na przebieg sesji będzie mieć również publikacja raportu o stanie amerykańskiej gospodarki, zwanego Beżową Księgą Fed. Publikacja nastąpi o godz. 20. Jeżeli wskaże ona stabilizację sytuacji gospodarczej w USA wiadomość wsparłaby obóz byków.

Z publikacji Beżowej Księgi spodziewamy się nieco lepszych informacji niż ostatnie, które wskazywałyby na nieznaczny postep w ożywieniu gospodarczym – twierdzi Daviv Greenlaw, ekonomista z Morgan Stanley.

Wyniki kwartalne przed sesją w USA publikuje Bayer, Daimler, Infineon Technologies, Moody's, Time Warner, a po sesji Visa.

Na międzynarodowej giełdzie w Shanghaju inwestorzy po długiej szarży indeksów postanowili zrealizować zyski. Indeks Shanghai Composite stracił 5 proc. na wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA , S&P , Flesz