Wall Street niepewna kierunku

opublikowano: 07-02-2018, 15:31
aktualizacja: 07-02-2018, 16:01

Po wtorkowym optymizmie, inwestorzy z większą dozą ostrożności podeszli do środowych notowań na amerykańskich giełdach. Początek sesji stał pod znakiem lekkiej przeceny, ale podejmowane są próby ponownego wybicia.

Aktualizacja 16:35

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Nasdaq ponownie zszedł poniżej poziomu wtorkowego zamknięcia tracąc 0,06 proc. Zdecydowanie lepiej jest na rynku spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki, gdzie DJ zyskuje 0,62, a S&P500 0,43 proc.

Aktualizacja 16:00

Po półgodzinie od otwarcia handlu na rynku kasowym dwa z trzech głównych indeksów utrzymują zielone zdobycze, zaś rynkowi technologicznemu w końcu udało się przejść na stronę zysków. Wskaźnik blue chipów drożał o 0,55 proc. S&P500 zyskiwał 0,39 proc. a Nasdaq 0,01 proc.

Warto wspomnieć o zachowaniu akcji Snap, właściciela popularnego serwisu społecznościowego Snapchat.  Kurs akcji rósł już mocno w przedsesyjnym handlu, a podczas notowań na rynku kasowym jeszcze zwiększył dynamikę zwyżki, drożejąc o ponad 33 proc. W efekcie tego udało mu się po raz pierwszy od lipca przebić cenę z oferty IPO. Stało się tak głównie dzięki optymistycznym danym o znaczącym wzroście liczby użytkowników i przychodach, które przebiły oczekiwania rynku.

-----

Zgodnie z sugestią ze strony zniżkujących kontraktów terminowych, dzisiejsza sesja w USA zaczęła się od niewielkich spadków indeksów. Zauważalne jest wahanie wśród inwestorów, którzy z jednej strony obawiają się większej korekty, z drugiej jednak boją się po wczorajszym odbiciu przejść do bardziej zdecydowanych zakupów.

Na starcie indeks DJ IA tracił 0,5 proc. wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,3 proc. zaś Nasdaq spadał o 0,2 proc.

Po pięciu minutach sesji doszło do zmiany tendencji na indeksie blues chipów, który zdołał wyjść nad kreskę zyskując 0,20 proc. Podobne próby podejmowane są przez S&P500. Większe problemy na Nasdaq.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy