Wall Street zakończyła tydzień wzrostami

opublikowano: 27-10-2017, 22:07
aktualizacja: 27-10-2017, 22:11

Inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach kończyli tydzień w dobrych humorach. Szczególnie dobrze zaprezentował się rynek spółek technologicznych, który odnotował najlepszą sesję od ponad dwóch lat.

W dużej mierze było to zasługą dobrych wyników technologicznych gigantów oraz optymistycznego oświadczenia Apple odnośnie popytu na jubileuszowego iPhone X.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Pozytywnie zaskoczył odczyt dotyczący dynamiki wzrostu amerykańskiej gospodarki w III kw. Według wstępnych szacunków PKB USA wzrósł w tym okresie o 3,0 proc. wobec prognozy rzędu 2,6 proc.  Lepszy niż się spodziewano okazał się również wzrost konsumpcji prywatnej (+2,4 proc.).

W październiku do najwyższego poziomu od 13 lat wzrosło zaufanie amerykańskich konsumentów w badaniu opracowywanym przez Uniwersytet Michigan.

Akcje Amazon drożały o ponad 12,8 proc. Walory Alphabet, spółki matki Google zyskiwały z kolei ponad 6,4 proc. Dobrze prezentowały się też udziały Microsoftu, dla którego wyników coraz większym wsparciem jest biznes w chmurze. W każdym z wymienionych przypadków ustanowione zostały nowe rekordy wyceny.

Z kolei powodów do zadowolenia nie mieli akcjonariusze Chevronu. Paliwowy gigant rozczarował rynek słabszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,14 proc. notując siódmy tydzień z rzędu z dodatnią zmianą, co jest najdłuższą serią od grudnia. Wskaźnik S&P500 zyskał 0,81 proc. a Nasdaq o 2,20 proc. Oba wskaźniki wspięły się na rekordowe poziomy. Piątkowa przewaga Nasdaq nad DJ była najwyższa od 15 lat.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy